Bohaterem naszej recenzji jest radziecki lekki samolot transportowy krótkiego startu i lądowania An-14 Pszczółka.
Model w skali 1:33 został opracowany przez Aleksieja Agjejewa, natomiast rysunek na okładce to dzieło Tomasza Króla.
Zajrzyjmy zatem do naszej wycinanki i zobaczmy, co kryją poszczególne arkusze.
Części modelu zostały rozmieszczone na 10 arkuszach A4+, elementy szkieletu zajmują 4 arkusze, rysunki montażowe rozmieszczono na 5 stronach, natomiast krótki rys historyczny wraz z tekstowym opisem budowy w dwóch językach umieszczono na 4 stronach. Na szczególną uwagę zasługuje porządnie napisana instrukcja sklejania modelu krok po kroku, co – zważywszy na dużą skalę trudności w budowie modelu – jest niezmiernie ważne. Nie trzeba domyślać się, które segmenty kleimy w jakiej kolejności.
Pod względem drukarskim nie można wycinance niczego zarzucić. Kolory są odpowiedni nasycone, brak przesunięć i przebarwień. Widać, że wydawca czuwał nad przebiegiem procesu druku.
Jak już wspominaliśmy, model nie należy do łatwych i na pewno nie polecimy go początkującym i tym mniej zaawansowanym modelarzom. I nie chodzi nam o ich wiek tylko o doświadczenie w sklejaniu modeli kartonowych.
Wycinankę zakupicie w sklepie internetowym wydawnictwa ORLIK w cenie 80zł. Do modelu dostępne są wycinane laserowo elementy szkieletu i detali za 70zł.