Wrocławskie wydawnictwo WAK uraczyło nas w 2023 roku wycinanką numer 2, który zawiera model niszczyciela ORP Wicher w skali 1:200. Model został opracowany przez Grzegorza Nowaka na podstawie planów modelarskich autorstwa Jana Schmidta i materiałów archiwalnych. Model przedstawia wygląd i malowanie na dzień 1 września 1939 roku.
Graficznym opracowaniem modelu zajął się Marcin Dworzecki.
Jak zwykle, zaczynamy naszą recenzję wycinanki od informacji co znajduje się w środku. Zatem na 6 arkuszach A4 rozmieszczono części modelu, elementy szkieletu zamieszczono na dwóch stronach, szablony do samodzielnego wykonania oraz rysunki montażowe (21 rysunków) zajmują 3,5 strony. Rys historyczny niszczyciela wraz z tekstową instrukcją sklejania – w języku polskim i angielskim – zajmuje 2,5 strony. Na tylnej, zewnętrznej części okładki umieszczono zestawieniowy rysunek modelu. Graficznie model został opracowany bardzo dobrze, a delikatna waloryzacja jest wręcz idealna.
Pod względem drukarskim wycinance nie można niczego zarzucić.
Model, chociaż według skali trudności wyceniony jest na 3 w pięciostopniowej skali, nie należy do łatwych. Duża ilość drobnych elementów oraz elementów do samodzielnego wykonania, powodują, że wycinanki nie polecamy początkującym i średnio zaawansowanym modelarzom kartonowym. Sklejanie modelu – jak zresztą każdego innego modelu – wymaga cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości.
Wycinankę w cenie 49zł możecie nabyć w internetowym sklepie wydawnictwa WAK oraz w sieci salonów EMPIK. Do modelu możecie dokupić wycinane laserowo elementy szkieletu  za 25zł, laserowo wycinane relingi za 17,50zł oraz metalowe lufy działek za 17,50. Wszystkie dodatki dostępne są tylko w internetowym sklepie wydawnictwa WAK.