Na modele Kartonowej Kolekcji wszyscy czekają z niecierpliwością. Powód jest banalny – każdy model jest sklejalny, przemyślany konstrukcyjnie od A do Z, autor opracowania, czyli Paweł Mistewicz, zawsze skleja tzw. surówkę i zamieszcza jej zdjęcia. Z tego prostego powodu, jego modele można polecić każdemu do sklejenia. Trochę odbiliśmy do tematu, czyli recenzji najnowszego numeru wydawniczej serii Kartonowa Kolekcja.
Tym razem, długo oczekiwany model to Polikarpow Po-2 LNB, czyli poprawiony (dodano kilka części) i przedrukowany szesnasty numer KK. Czy to źle? Nie sądzimy, żeby to było złe czy wręcz naganne. Model fajny, poprzednie wydanie wręcz nieosiągalne – czego więcej trzeba?
Recenzowana wycinanka składa się z sześciu arkuszy, na których rozmieszczono części modelu wraz z elementami szkieletu. Rysunki montażowe zajmują w wycinance 4 strony i trzeba przyznać, że są bardzo dokładne. Rys historyczny samolotu umieszczono na wewnętrznej stronie okładki. Tekstowy opis budowy zajmuje aż 3 strony. Podzielono go  na poszczególne segmenty sklejanego modelu i dokładnie, krok po kroku opisano proces sklejania modelu. Na stronach wycinanki znajdziemy również zdjęcia z procesu budowy modelu przez jego autora oraz kilka zdjęć oryginalnego Polikarpowa.
Pod względem drukarski – jak każdej wycinance z serii Kartonowej Kolekcji – nie mamy nic do zarzucenia. Wycinankę z modelem Polikarpowa Po-2 polecamy każdemu, nawet początkującemu modelarzowi kartonowemu. Pod jednym warunkiem: zachowania cierpliwości w czasie klejenia i nie spieszenia się. To gwarantuje pełen sukces i piękny model na Waszej półce.
Wycinankę możecie nabyć w internetowym sklepie Kartonowej Kolekcji oraz w sieci salonów EMPIK w cenie 34zł. Do modelu możecie zakupić wycinane laserowo elementy szkieletu za 16zł.