Tym razem nie jest to nowość lecz wznowienie (z naniesionymi poprawkami) japońskiego, prototypowego samolotu myśliwskiego w układzie kaczki z okresu II wojny światowej, czyli Kyushu J7W1 Shinden.
Model został opracowany przez Łukasza Fuczka, okładka to dzieło Witolda Barakońskiego, a za waloryzację nikt nie odpowiada bo takowej nie ma (i dobrze).
Co zatem mamy w środku wycinanki? Rysunki montażowe w ilości 24 rozłożono na dwóch stronach, jedną stronę zawierają rysunki z generalnym planem modelu, siedem arkuszy zawiera części wraz z elementami szkieletu, a jedna strona to opis budowy oraz rys historyczny samolotu.
Drukarsko – jak to w tym wydawnictwie – wszystko dopilnowane od początku do końca.
Chociaż jest to tylko, a może aż wznowienie przez wydawnictwo ORLIK nr 3 z 2005, to zapewne ucieszy wielu modelarzy kartonowych. Nietypowa konstrukcja sprawia, że na wszelkiego rodzaju konkursach i wystawach modelarskich, model będzie przyciągał uwagę. Wartością dodaną do tego wznowienia, jest to, że zakończy się sprzedaż nr 3 z 2005 roku po mocno wygórowanych cenach na portalach aukcyjnych.
Wycinankę w cenie 35zł kupicie w internetowym sklepie wydawnictwa ORLIK, a jedynym (brawo!) dodatkiem do modelu są laserowo wycinane elementy szkieletu za 18zł.