Nie ma to jak dobrze rozpoczęty początek tygodnia. Modelarskiego tygodnia. Skąd u nas takie stwierdzenie? Trudno o inne jak z wydawniczej serii Kartonowy express początkujący modelarze otrzymują coraz lepsze i ciekawsze modele. Tym razem otrzymują oni do sklejenia ikonę dostawczych samochodów rodem z NRD (Niemiecka Republika Demokratyczna), jakim był Robur LD3001 oraz – też ikonę, ale wśród samochodów osobowych produkowanych w RFN (Republika Federalna Niemiec) – Volkswagen Golf I (I – czyli pierwsza generacja produkowana od 1974 roku). Tak, tak – były takie kraje – po obaleniu muru berlińskiego i zjednoczeniu teraz to Niemcy (czyli tak jak przed zakończeniem II Wojny Światowej).
Oba modele to projekt Anny Bosowskiej. O ile Volkswagen Golf I to proste pudełko do sklejenia w jednym z dwóch kolorów – zielonym lub czerwonym, to już Robur wymaga dużo większego skupienia. Sporo w nim zaokrągleń, światła osobno do sklejenia, dzielone koła, kanistry na paliwo czy tez lusterka – to już delikatnie wyższa półka. Jednak dla tych co od początku kleją modele z serii Kartonowy Express, Robur nie powinien przysporzyć większych problemów.
Obie wycinanki możecie już nabyć w internetowym sklepie wydawnictwa ANSWER: Robur LD3001 kosztuje 19,99zł natomiast poczciwego Volkswagena Golfa I kupicie za 6,99zł (Niemiec płakał jak sprzedawał).