Dzięki uprzejmości wrocławskiego wydawnictwa WAK otrzymaliśmy do zrecenzowania wycinankę z modelem myśliwca MiG-29 w barwach ukraińskich w charakterystyczny, pikselowym kamuflażu.
Model w skali 1:33 został zaprojektowany przez Jerzego Janukowicza, a za waloryzację i opracowanie graficzne całości odpowiada nie kto inny jak Marcin Dworzecki. Obaj Panowie gwarantują pełen sukces – zarówno w sklejeniu jak i wizualny.
Wycinanka składa się z 8 arkuszy zawierających części modelu, 4 arkuszy z elementami szkieletu, 4 stron + tylna strona okładki z 72 bardzo dokładnymi rysunkami montażowymi, 3 stron, które zawierają rys historyczny oraz skróconą instrukcję sklejania modelu w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim.
Recenzowanej wycinance, pod względem drukarskim nie możemy nic zarzucić. Kolory są wyraźne, bez przebarwień oraz przesunięć. Nie zauważyliśmy również innych błędów drukarskich. Widać, że wydawnictwo pilnuje wydruku na każdym etapie i efekty tego są widoczne. Brawo.
Model przeznaczony jest dla średnio zaawansowanych modelarzy, którzy nie boją się pracy przy trudnej bryle kadłuba. Z całą pewnością – jakim staże nie dysponowałby modelarz – polecamy zapoznać się z instrukcją oraz rysunkami montażowymi. Jeszcze jedno – model można wykonać w dwóch wersjach: w locie (bez podwozia) oraz stojący na płycie lotniska (wnęki + podwozie). Wykonywaną wersję zalecamy wybrać przed przystąpieniem do sklejania myśliwca.
W dzisiejszych czasach trudno oczekiwać, że do modelu kartonowego nie będzie żadnych dodatków. Tak samo jest w przypadku tego modelu. Zatem w sklepie internetowym wydawnictwa WAK możemy nabyć wycinankę w cenie 39zł oraz dodatki w postaci owiewki kabiny za 8,50zł i laserowo wycinane elementy szkieletu za 32,50zł.