Mały Modelarz to wydawnictwo, którego nie trzeba przedstawiać. Na ich modelach wychowały się pokolenia modelarzy kartonowych. Kilka dni temu, w nasze ręce wpadło wznowienie modelu czołu średniego T-34/85 “RUDY” opracowanego przez Pawła Mistewicza (dokładnie tego Pawła Mistewicza od modeli z Kartonowej Kolekcji). Model został opracowany w skali 1:25.

W skład wycinanki wchodzi 12 arkuszy z częściami modelu oraz szkieletem (1139 części), 3 strony z dokładnymi rysunkami technicznymi oraz aż 2,5 strony z dokładnym opisem montażu (skąpe opisy montażu to bolączka wielu wydawnictw, ale jak widać można).

Sam model został opracowany jako średniej trudności, ale z możliwością wykonania bez wielu elementów nawet przez początkujących modelarzy.

Pod względem drukarskim model wyszedł idealnie. Kolory jednolite, brak przesunięć i przebarwień. Proces przygotowania wydruku jak i sam druk nie pozostały bez nadzoru.

Tyle plusów. Minus też jest (może dla niektórych nie będzie on minusem ale też plusem). Ten minus to brak dokładnego opracowania gąsienic – paski, które imitują gąsienice nijak nie przystają do dzisiejszych opracowań. Można by powiedzieć, przecież to wznowienie, opracowanie stare. Co przeszkadza zamówić u autora opracowania dodatkową usługę w postaci dwóch arkuszy z ogniwami gąsienic? Chyba nic.

Wycinankę w cenie 40zł możemy nabyć w salonach EMPIK.