Jeszcze pachnąca drukarnią wycinanka z modelem samolotu JAK 9W wydawniczej serii MPModel u nas już w postaci inbox-u.

Zatem zaczynamy. Model samolotu JAK 9W został opracowany w skali 1:33 przez Marka Pacyńskiego, grafiką i waloryzacją zajął się nie kto inny jak Marcin Dworzecki, a okładka to dzieło Seweryna Fleischera.

Wycinanka składa się z trzech arkuszy z częściami, 1/2 arkusza z wręgami, trzech stron zawierających rysunki montażowe, jednej kolumny z rysem historycznym samolotu i jednej kolumny z opisem budowy (oj nie rozpieszcza nas autor opracowania – opis znikomy). Usprawiedliwieniem tak skromnego opisu budowy może być to, że model sam w sobie jest bardzo prosty w klejeniu i nie powinien sprawić problemów nawet początkującym modelarzom.

Wydrukowi nie możemy nic zarzucić: kolory jednolite (brak przebarwień), brak przesunięć kolorów – generalnie nie ma się do czego przyczepić.

Wycinankę możemy zakupić w sklepie internetowym wydawnictwa Answer w cenie 45zł. Również tam możemy zakupić dodatki w postaci laserowo wyciętego szkieletu i niektórych detali w cenie 20zł, żywicznych kół w cenie 25zł oraz wytłoczonej kabinki w cenie 20zł.