Zapewne – z chwilą kiedy pojawił się pierwszy numer serii Kartonowy Express – nikt nie liczył na to, że pojawi się w jej ramach aż 120 modeli. Ale tak się stało i – co najważniejsze – nowe modele są ciągle projektowane. Dobrze. Dosyć ckliwości, czas zobaczyć co nowego pojawiło się do sklejania.
Cztery pojazdy kołowe to: milicyjna Syrena 102, cywilna Skoda 130L, milicyjny Żuk A07 i Star 266.
Trzy wycinanki – milicyjna Syrena 102, cywilna Skoda 130L, milicyjny Żuk A07 – składają się z dwóch arkuszy formatu A4+ z częściami modelu oraz rysunkami montażowymi i kosztują 7,49zł każda.
Wycinanka zawierająca model Star 266 to już grubszy zeszycik. Tutaj mamy aż 6 arkuszy A4+ z częściami modelu i oczywiście wyższą cenę – 24,99zł.
Za projekty modeli odpowiada duet Anna Bosowska i Adrian Kazimierski.
Wycinanki z modelami dostępne są w internetowym sklepie wydawnictwa ANSWER oraz w niektórych salonach sieci EMPIK.
Podsumowując: 120 numer serii Kartonowy Express, czyli Star 266, to na pewno nie jest model dla początkujących modelarzy kartonowych. Jest to model przeznaczony dla tych, którzy skleili już kilka modeli wydanych w tej serii i mają nawet minimalne doświadczenie w operowaniu nożyczkami, dozowaniu kleju oraz są cierpliwi. Jedno co można powiedzieć o modelach serii Kartonowy Express to to, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.