Jedną z ostatnich nowości z wydawniczej serii MPModel jest brytyjski myśliwiec z początku lat 30-tych Gloster Gladiator Mk.II.
Model w skali 1:33 został opracowany przez Marka Pacyńskiego, a waloryzacją graficzną zajął się Marcin Kuźniar.
Wycinanka składa się z 4,5 arkusza, które zawierają części modelu oraz elementy szkieletu, na 2,5 strony zamieszczono rysunki montażowe, jednej strony z rysem historycznym samolotu wraz z tekstowym opisem budowy. Oczywiście jest jeszcze okładka. Co do tekstowego opisu budowy modelu, to jak zwykle – według nas – jest on niewystarczający. Zwłaszcza, że jest to model nawet dla początkujących (tak twierdzi autor).
Pod względem drukarskim wycinanka wygląda idealnie.
Teraz coś, na co zwróciliśmy uwagę przeglądając arkusze z częściami. Grafika jest naprawdę super, ale… za dużo w niej 3D. Nie pozostawia to kompletnie miejsca na zrobienie np. przetłoczeń w skrzydłach i kadłubie. Ale może jest to uzasadnione tym, że model może skleić początkujący modelarz.
Wycinankę możecie kupić w internetowym sklepie wydawnictwa ANSWER w cenie 49zł. W celu jeszcze większego ułatwienia sklejania, możecie kupić laserowo wycinane elementy szkieletu i detali za 20zł , zestaw żywicznych kół za 30zł oraz wytłaczaną owiewkę kabiny za 20zł.