Lepszego prezentu od Mikołaja nie można sobie było wymarzyć (oczywiście to nie są marzenia wszystkich modelarzy kartonowych), jednak dla tych co lubią wyzwania to prawdziwy rarytas.
Piszemy oczywiście o najnowszym modelu wydawnictwa Model Hobby, czyli o japońskiej łodzi latającej Kawanishi H8K2 “Emily”.
Model w skali 1:33 zaprojektował i waloryzował Фабричный Александр, a genialna okładka to dzieło Arkadiusza Wróbla. Model – jak widać po zdjęciach – będzie piekielnie trudny do sklejenia. Zapewne ułatwieniem będą liczne dodatki żywiczne – jest ich aż 10 rodzajów. 
Novum jest wprowadzenie do sprzedaży wycinanki wraz z wycinanym laserowo szkieletem i oszkleniem kabiny. Cena wycinanki to uwaga – w cenie regularnej 354zł, natomiast w przedsprzedaży 294,84zł.
Z czystej ciekawości podsumowaliśmy ceny wszystkich dodatków do tego modelu – wyszła nam kwota 712,01zł (dodatki zawierają 4 silniki żywiczne za 375zł). Dodajmy do tego wycinankę zakupioną w przedsprzedaży i mamy… 1.006,85zł. Kwota robi wrażenie, ale… jeżeli jest to model kartonowy to prawdziwemu modelarzowi wystarczy wycinanka nabyta w przedsprzedaży. Dodatki to rzecz wtórna i ich nabycie zależy już tylko od modelarza.
Na zakończenie ostatnia informacja – model zostanie wydany w 2024 roku.