Wydawnictwo ANSWER w ramach serii Kartonowe Hobby wydało ciekawy, kartonowy model samolotu pasażerskiego Cessna UC-78 BOBCAT.
Model w skali 1:33 (39 cm rozpiętości skrzydeł) zaprojektował Andrzej Maciejczak, a w locie na okładce wycinanki uchwycił samolot Seweryn Fleischer.
Zobaczmy, co znajduje się wewnątrz naszej wycinanki.
Na sześciu arkuszach formatu A4+ rozmieszczono części oraz elementy szkieletu modelu, rysunki montażowe zmieszczono na jednej (!) stronie, również na jednej stronie znalazło się miejsce na rys historyczny samolotu i krótką – ale dokładną – tekstową instrukcję sklejania modelu. Instrukcje podzielono na poszczególne segmenty samolotu, co pozwoli na uniknięcie pomyłek w kolejności klejenia modelu.
Drukarsko wycinanka prezentuje się wzorowo. Dodajmy do tego posrebrzany druk poszycia i mamy ciekawy model do sklejenia.
Model jest łatwy w budowie i nawet początkujący modelarze powinni poradzić sobie z nim bez problemu. Pod warunkiem, że będą cierpliwi w czasie montażu wnętrza kabiny oraz przy formowaniu krawędzi natarcia skrzydeł.
Wycinankę możecie nabyć w internetowym sklepie wydawnictwa ANSWER w cenie 59zł. Do modelu możecie kupić dodatki w postaci laserowo wycinanych elementów szkieletu za 20zł oraz komplet żywicznych kół za 27zł.