O tej nowości z wydawniczej serii MPModel pisaliśmy już TUTAJ, zatem czas na recenzję wycinanki.
Autorem opracowania jest Marek Pacyński (wszak to jego seria wydawnicza), natomiast pięknego Lisunowa Li-2P w locie namalował Seweryn Fleischer.
Model został opracowany w skali 1:33 i po sklejeniu zajmie sporo miejsca na półce: jego rozpiętość to aż 87cm przy 59cm długości. Z pewnością będzie robił wrażenie.
Co zatem mamy w wycinance? Na 11 arkuszach kartonu A3 rozmieszczono części modelu oraz elementy szkieletu. Kolejne 4 strony stanowią rysunki montażowe. Może nie jest ich za wiele, ale powinny wystarczyć przy montażu poszczególnych segmentów samolotu. Rys historyczny z krótkim, tekstowym opisem budowy zawarto na jednej stronie okładki.
O wydruku nie możemy napisać ani jednego złego słowa. Farby nie żałowano przez co kolory są dobrze nasycone. Nigdzie nie występują przebarwienia ani przesunięcia kolorów. Elementy poszycia pokryto farbą mająca imitować srebrny kolor. Zabieg ten wyszedł znakomicie.
Model nie polecamy początkującym modelarzom, chociaż – jeżeli będą pracowali po okiem doświadczonej osoby i nie będą wykazywały zbytniego pośpiechu – to powinni skleić Lisunowa Li-2P bez zbędnych problemów.
Model można wykonać w wersji kompletnej (ruchome elementy lotek, sterów oraz wnętrze przestrzeni pilotów i pasażerów) lub w wersji uproszczonej pomijając te elementy.
Wycinankę z modelem możecie nabyć w internetowym sklepie wydawnictwa ANSWER za 65zł. Do modelu dostępne są dodatki w postaci wycinanych laserowo elementów szkieletu i detali za 50zł oraz żywiczny zestaw kół za 55zł.