Amerykański, pokładowy samolot myśliwski okresu II wojny światowej to propozycja modelu kartonowego wydawniczej serii MPModel.
Model w standardowej skali lotniczej, czyli 1:33 został opracowany przez Marka Pacyńskiego, a opracowaniem graficznym zajął się niezawodny Marcin Dworzecki. Samolot zdobiący okładkę to dzieło Seweryna Fleischera.
Zaglądamy do środka wycinanki. Znajdziemy tam 6,5 strony z częściami oraz wręgami modelu, 2,5 strony z rysunkami montażowymi oraz stronę zawierającą z rys historyczny samolotu i krótki opis budowy modelu.
Oceniając wydruk możemy powiedzieć tylko jedno (co bardzo nas cieszy) – wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Mimo tego, że model nie jest nazbyt skomplikowany, zalecamy staranne podejście do klejenia poszczególnych części zgodnie z zasadą – trzy razy przymierz, a raz przyklej.
Co na minus? Jak zwykle w tej serii wydawniczej (w wielu innych również) – opis budowy jest mniej niż skromny, a szkoda bo trochę więcej tekstowych wskazówek ułatwiłoby sklejanie modelu mniej zaawansowanym modelarzom.
Wycinankę możecie nabyć w cenie 49zł w internetowym sklepie wydawnictwa ANSWER, a wraz z nią dokuupicie dodatki w postaci laserowo wycinanych elementów szkieletu za 25zł, żywicznego zestawu kół za 27zł oraz oszklenia kabiny za 15zł.