Kilka tygodni temu w ramach wydawniczej serii Kartonowe Hobby ukazały się wycinanki z dwoma modelami FIATA 125p 1300 w wersji cywilnej oraz milicyjnej. Jako, że oba opracowania są w zasadzie takie same (różnią się tylko kilkoma szczegółami np. milicyjnym “kogutem”).
Modele (model) zostały opracowane w skali 1:25 przez Adriana Wandtke i są to modele uproszczone, przeznaczone dla modelarzy o różnym stopniu doświadczenia.
Wycinanki składają się z 9 stron z czego 4 strony zajmują części modelu wraz z elementami szkieletu nadwozia, 3 strony zajmują rysunki montażowe – 9 rysunków, jedna strona to rys historyczny samochodu wraz z króciutkim opisem kolejności klejenia modelu, a ostatnią stronę poświęcono okładce, którą namalował Łukasz Półrolnik.
Pomimo tego, że opis kolejności klejenia modelu jest bardzo krótki, to radzimy go przeczytać i trzymać się kolejności klejenia.
Drukarsko nie mamy nic do zarzucenia obu wycinankom. Nie znaleźliśmy żadnych błędów drukarskich czy też innych uchybień.
Jak już wspomnieliśmy, oba modele są zaprojektowane w wersji uproszczonej, co nie znaczy, że po sklejeniu będą się źle prezentowały na półce.
Wycinanki w cenie 49zł możecie nabyć w sklepie internetowych wydawnictwa ANSWER. Do obu modeli możecie dokupić laserowo wycinane elementy w postaci szkieletu, detali, siatek i bieżników opon w cenie 35zł.

FIAT 125p – wersja cywilna

FIAT 125p – wersja milicyjna