Jak kiedyś przewożono meble w czasie przeprowadzki? Robił to poczciwy Star 21 w wersji meblowóz, którego w dzisiejszych czasach raczej na drodze nie spotkacie.
Jednak możecie mieć model kartonowy tej ciężarówki pod warunkiem, że kupicie nową wycinankę z serii Kartonowe Hobby właśnie z tym meblowozem.
Model w skali 1:25 opracował Adrian Wandtke, a okładkę stworzył Łukasz Półrolnik.
Wycinanka zawiera 17 stron włącznie z okładką. Na 7 stronach umieszczono części modelu, na 2 i 1/2 strony rozmieszczono elementy szkieletu, 6 i 1/2 stron zajmują rysunki montażowe – jest ich 16, jedna strona zawiera rys historyczny samochodu i krótką instrukcję sklejania modelu.
Pod względem drukarskim prawie cała wycinanka jest idealna. Dlaczego piszemy, że prawie cała? W recenzowanym egzemplarzu był delikatny problem z kolorem brązowym kabiny. Jednak – według nas – w żaden sposób nie wpływa to na efekt końcowy budowanego modelu. Wycinanka nie posiada żadnych przesunięć kolorów czy też przebarwień kolorystycznych.
Model – według nas – jest trudny w budowie i nie powinni się za niego zabierać mało doświadczeni modelarze kartonowi.
Wycinankę możecie nabyć w internetowym sklepie wydawnictwa ANSWER w cenie 65zł, a dodatki wycinane laserowo będą Was kosztowały 45zł.