Ida i Sonia na jednym stały lotnisku, a ponieważ o Soni już pisaliśmy to zajmiemy się opisem Idy wydanej przez wrocławskie wydawnictwo WAK.
Zacznijmy jednak od początku. Tachikawa Ki-36 Ida to obserwacyjny samolot armii japońskiej z czasów II Wojny Światowej.
Model w skali 1:33 opracował Jerzy Janukowicz, natomiast grafiką zajął się Marcin Dworzecki (bo kto jak nie ok?).
Wycinanka składa się z 5 arkuszy z częściami modelu, 1 i 1/2 arkusza z elementami szkieletu, 4 arkuszy z 77 rysunkami montażowymi, dwóch arkuszy z rysem historycznym samolotu oraz instrukcją budowy modelu w polskiej i angielskiej wersji językowej oraz okładki. Przy tak dużej ilości rysunków montażowych instrukcja tekstowa może ograniczyć się do niezbędnego minimum.
Pod względem drukarskim zawartość wycinanki prezentuje się rewelacyjnie. Brak przebarwień, przesunięć kolorów, braku koloru czy też innych wad typowo drukarskich. Widać, że druk był dopilnowany na każdym etapie.
Model przeznaczony jest dla modelarzy, którzy posiadają już umiejętności pracy z kartonem, a to ze względu na przewidzianą w wycinance budowę silnika gwiazdowego oraz bardzo dużą przestrzeń kabiny (szkielet w tym miejscu jest bardzo delikatny i może przysporzyć sporych problemów przy oklejaniu go  poszyciem).
Wycinankę możecie nabyć w internetowym sklepie wydawnictwa WAK w cenie 35 zł. Do modelu możecie kupić laserowo wycinane wręgi w cenie 25 zł oraz owiewkę w cenie 8,50 zł.