Na modele z wydawniczej serii Kartonowa Kolekcja wszyscy czekają z niecierpliwością. Od kilku dni w sprzedaży dostępny jest nowy (stary) model w skali 1:33, czyli PZl 50A Jastrząb autorstwa – jakże by inaczej – Pawła Mistewicza. Chociaż PZL 50A Jastrząb już raz ukazał się w tej serii wydawniczej, to ten jest niezwykły. Dlaczego? Dlatego, że autor modelu  przedstawił docelową wersję seryjną myśliwca, który nie zdołał znaleźć się na wyposażeniu polskiego lotnictwa przed wybuchem wojny.

Tyle w kwestii wyjaśnienia dlaczego jeszcze raz Jastrząb a nie inny temat. Czas zająć się zawartością.

Wycinanka w formacie A4 składa się z 4,5 arkusza zawierających części modelu, 2 stron zawierających rysunki montażowe, 3 (trzech!) stron z dokładnym opisem krok po kroku jak skleić model, 1 strony z rysem historycznym samolotu oraz okładki.

Wydrukowi nie można niczego zarzucić – jest bezbłędny, a w samym druku użyto również koloru srebrnego.  Model można wykonać w wersji z dzielonymi powierzchniami sterowymi (lotki i stery).

Wycinankę z modelem PZL 50A Jastrząb kupimy w sklepie internetowym wydawnictwa w cenie 27zł. Do modelu możemy dokupić laserowo wycinany szkielet w cenie 10zł oraz dodatek żywiczny w postaci luf karabinu wz.33 kal. 7,92 mm (4szt.) w cenie 8,50zł.