Jak ważne w życiu każdego modelarza (nie tylko kartonowego) są narzędzia, wiedzą tylko oni. Dzisiaj polecamy – naszym zdaniem – rewelacyjny zestaw firmy PARKSIDE do precyzyjnych prac modelarskich. Czas zatem zobaczyć co zestaw zawiera.

Pudełko małe, ale za to pakowne.

Zawartość przedstawia się następująco: pudełko z 25 wiertłami o średnicy od 0,5mm do 3mm, pudełko z 10 wiertłami o średnicy od 2,1mm do 3mm, małe imadło, przykręcane nakładki do pracy na przedmiotach typu kula lub rurka, pręt, mini ręczna wiertarka z trójszczękowym uchwytem na wiertła.

Tak wygląda imadło z zamontowanymi uchwytami do pracy z przedmiotami kulistymi…

… a tak z przedmiotami typu pręt lub rurka.

Pudełka z wiertłami – w sumie aż 35 wierteł.

Sama wiertareczka prezentuje się bardzo zgrabnie.

Jak w praktyce wygląda używanie tego zestawu? Próbowaliśmy wywiercić kilka dziurek tu i tam i ku naszemu zdziwieniu wiertła są bardzo ostre, a sam zacisk wiertarki jest wykonany na tyle precyzyjnie, że wiertła nie mają bicia i sam proces wiercenia przebiega bardzo sprawnie.

Skupiliśmy się na samej wiertarce zapominając o imadle. Tutaj z precyzją wykonania mogłoby być trochę lepiej. Jednak jak na imadło, spełniało wszelkie pokładane w nim nadzieje, czyli nie niszczyło ściskanych przedmiotów i trzymało je na tyle mocno, że zamocowane rzeczy nie przemieszczały się.

Czas zatem powiedzieć coś o cenie tego zestawu. Tutaj czekała nas miła niespodzianka – cały zestaw to jedyne 39,99zł, a dostępny był w sklepie internetowym LIDL.

Trzeba jasno i z ręką na sercu napisać, że zestaw jest bardzo ciekawą propozycją dla modelarzy. Zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę cenę i zawartość, to dla samej wiertareczki i wierteł warto go nabyć i mieć w swoich zasobach.