Jedną z ostatnich nowości wydawnictwa ANSWER jest myśliwiec SBLim-2 ART wydany w ramach serii Kartonowy Świat.
Model został opracowany w skali 1:33 przez Michała i Dariusza Grabowskich, a za grafikę odpowiedzialny jest – jak w większości projektów – Marcin Drzewiecki. Okładka to dzieło Seweryna Fleischera.
Zatem bierzemy naszą wycinankę i zaglądamy do środka. Mamy tam sześc arkuszy z częściami modelu włączając w to elementy szkieletu, cztery strony z rysunkami montażowymi, półtorej strony z rysem historycznym samolotu i TYLKO pół strony z tekstowym opisem budowy (czemu nie odwrotnie – zapewne niewielu z Was przeczyta rys historyczny).
Biorąc pod uwagę dopilnowanie druku – wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Sam model nie wydaje się być trudny w budowie i nie powinien przysporzyć problemów przy sklejaniu nawet początkującym modelarzom. Oczywiście pod jednym warunkiem: trzy razy przymierz – raz przyklej.
Wycinankę  Możecie kupić w internetowym sklepie wydawnictwa ANSWER w cenie 49zł. Przy sklejani modelu możecie skorzystać z dostępnych dodatków w postaci laserowo wycinanych elementów szkieletu i detali wydając 20zł, wytłaczanej owiewki kabiny pilota płacąc również 20zł i kupując zestaw żywicznych kół za 29zł. Chociaż żywiczne koła wyglądają rewelacyjnie to polecamy przynajmniej podjąć próbę wykonania ich z kartonu.