Wiemy, zaraz nam się dostanie za to, że nowościami nazywamy odnowione wydania modeli. Trudno. Dla nas to nowości.
Pierwszy model to odnowiony (numer katalogowy JSC013) polski krążownik DRAGON. Model został opracowany w skali 1:400.
DRAGON został zbudowany w 1918 roku. Początek II wojny światowej spędził na wodach tropikalnych. W 1943 roku przekazany Polskiej Marynarce Wojennej. Eskortował konwoje i wziął udział w lądowaniu w Normandii, gdzie został trafiony torpedą wystrzeloną z miniaturowego okrętu podwodnego typu „Neger”. Uszkodzenia były na tyle duże, że został zatopiony jako fragment sztucznego falochronu przystani „Gooseberry”. Tyle rysu historycznego.
Wycinankę z krążownikiem DRAGON zawierającą laserowy wycięte elementy kadłuba możenie nabyć w internetowym sklepie wydawnictwa JSC w cenie 40,071zł. Do modelu dostępny jest zestaw laserowo wycinanych detali (156 sztuk) zawierający między innymi kratownicowe wsporniki, elementy łodzi, tratwy, drabiny, trapy, kotwice, itp. Cena zestawu dodatków to 36,84zł.
Dla ułatwienia na kartkach z instrukcją jest wydrukowany QR kod umożliwiający obejrzenie urywków filmu z budowy modelu.

Kolejny odnowiony model to kuter pościgowy BATORY (numer katalogowy JSC729). Model został opracowany w skali 1:72. Model jest bardzo prosty do sklejenia. Doskonały dla kogoś, kto zaczyna przygodę z modelarstwem, zwłaszcza, że wycinanka zawiera laserowo wycięta wodnicę a sam model sklejamy ze 132 części.
Zbudowany w 1932 roku, kuter pościgowy BATORY, ścigał przemytników na polskich wodach oraz pilnował, aby obce kutry nie łowiły na polskich łowiskach. W kampanii wrześniowej 1939 patrolował wody wokół Helu i walczył z samolotami. Po kapitulacji Helu wraz z 16 ludźmi na pokładzie schronił się w Szwecji. Wrócił do Polski w 1945 roku. Obecnie jest to okręt-pomnik.
Wycinankę zawierającą model kutra pościgowego BATORY możecie nabyć w internetowym sklepie wydawnictwa JSC w cenie 29,04zł.
Dla ułatwienia na kartkach z instrukcją jest wydrukowany QR kod umożliwiający obejrzenie urywków filmu z budowy modelu.