Samolot rozpoznawczy i bliskiego wsparcia – AV-8B Harrier II plus to jedna z ostatnich kartonowych nowości wydawnictwa ORLIK. Dzięki uprzejmości wydawcy, możemy opisać Wam zawartość wycinanki.
Model w skali 1:33 opracował Aleksiej Agiejewa, a ilustracja na okładce to dzieło Pawła Matwijenki. W tym miejscu należy dodać, że duży wkład w wydanie modelu ma kolega modelarz Leszek Kurpiel.
Kto i za co jest odpowiedzialny już wiecie, czas zatem zerknąć do środka wycinanki.
Zatem zaczynamy. W skład wycinanki wchodzą cztery strony z dokładnymi rysunkami (48 sztuk) montażowymi modelu, dwie strony z elementami szkieletu, siedem arkuszy z częściami, dwujęzyczna instrukcja sklejania wraz z krótkim rysem historycznym, jedna strona ze zdjęciami gotowego modelu oraz okładka. Należy tutaj zauważyć, że wielbiciele wszelkiego rodzaju śladów eksploatacji samolotu, na daremno będą ich szukać – tego rodzaju “rzeczy”należy umieścić na sklejonym modelu samemu.
Pod względem drukarskim wszystko wygląda wyśmienicie – nie zobaczycie żadnych przekłamań kolorystycznych, przesunięć druku, a kolory nałożone są z jednakową intensywnością na każdym arkuszu.
Wycinankę w cenie 70zł kupicie w internetowym sklepie wydawnictwa ORLIK. Do modelu dostępne są dodatki w postaci: laserowo wycinanych elementów szkieletu za 30zł, wytłoczonej owiewki kabiny za 9zł oraz żywicznego zestaw kół za 29zł.