Podobno, jak się na coś długo czeka to lepiej to smakuje i nie dotyczy to tylko dań kulinarnych, ale również modeli kartonowych. Takim modelarskim, długo wyczekiwanym daniem jest bez wątpienia śmigłowiec PZL W-3A Sokół w barwach Lotniczego Pogotowia Ratunkowego opracowany przez Marcina Straszewskiego. Z opracowaniem idealnie komponuje się okładka namalowana przez Seweryna Fleischera przedstawiająca śmigłowiec w przelocie nad Giewontem.
Zajrzyjmy teraz do naszej wycinanki. Zawiera ona osiem arkuszy z elementami szkieletu oraz częściami modelu, dziewięć stron z rysunkami montażowymi oraz jedną stronę z szablonami do wykonania z drutu i jedną stronę z rysem historycznym śmigłowca wraz z opisem budowy modelu. My, jak zwykle, przyczepimy się opisu budowy: znikomy i skąpy jak na tak skomplikowany model, ratuje go tylko bardzo duża ilość rysunków montażowych.
Pod względem drukarskim nie mamy żadnych zastrzeżeń. Kolory nałożone idealnie, brak przebarwień, nasycenie bardzo dobre. Duże uznanie za dopilnowanie druku.
Modelu nie polecamy początkującym modelarzom. Trudny w budowie, wymagający doświadczenie i dużych pokładów cierpliwości. Jednak wart poświęcenia czasu i uwagi chociażby ze względu na efekt końcowy, który wyróżni ten model zarówno na półce jak i na modelarskich konkursach i wystawach.
Wycinankę możecie nabyć w internetowym sklepie wydawnictwa ANSWER w cenie 99zł. Do modelu możecie dokupić wycinane laserowo elementy szkieletu za 35zł, wytłoczoną kabinę za 30zł oraz zestaw żywicznych kół za 35zł.