Po wielu modelach odrzutowców, śmigłowców, czołgów i modeli innych kategorii, pojawił się on – Albartos D.V – piękna maszyna z okresu I Wojny Światowej.
Model został opracowany przez Marka Pacyńskiego, okładkę namalował Seweryn Fleischer, a całość ukazała się w ramach wydawniczej serii MPModel jako numer 2/2024 (jak ten czas leci).
Co zatem mamy w naszej wycinance? Niedużo, czyli trzy arkusze z częściami i szkieletem modelu, dwie strony z rysunkami montażowymi, jedna strona zawierająca rys historyczny modelu i krótki opis jego budowy. Skąpo co nie znaczy źle. Wręcz przeciwnie. Model tak zaprojektowany to dobra baza dla początkujących modelarzy, a dla tych bardziej zaawansowanych – podstawa do własnych dodatków i modyfikacji. Tutaj mała rada dla początkujących: jak chcecie poznać do końca tajniki budowy modeli kartonowych, to zamiast gotowych elementów żywicznych, spróbujcie wykonać je sami z kartonu. Na zakup np. żywicznych kół zawsze przyjdzie czas.
Teraz coś o druku i to jednym zdaniem. Nie mamy nic do zarzucenia.
Podsumowując: model ciekawy z rewelacyjnym malowaniem, które wyróżni go wśród wielu innych, dobra baza do modyfikacji (chociażby silnika). Polecamy.
Wycinankę możecie nabyć w internetowym  sklepie wydawnictwa ANSWER w cenie 49zł. Do modelu możecie dokupić laserowo wycinane elementy szkieletu za 20zł oraz zestaw żywicznych kół za 25zł.