Wydawnictwo ORLIK nowościami nas nie rozpieszcza, ale jak już coś wydaje to jest to godne uwagi. Tak jest i tym razem. Dron Bayraktar TB-2 opracowany w skali 1:24 przez Łukasza Fuczka jest najlepszym, kartonowym modelem tego bezzałogowego aparatu latającego jaki istnieje na naszym rynku. Okładka namalowana przez Roberta Firszta też należy do tych ciekawych.
Części drona zostały rozmieszczone na trzech arkuszach A4, elementy szkieletu zajmują cały jeden arkusz włącznie z szablonami części do wykonania z drutu. Dochodzimy do rysunków montażowych, które mieszczą się na trzech stronach, a jest ich aż 23. Nie wszystkie jednak zostały ponumerowane. Rysunki o numerach od 1 do 3 znajdują się na wewnętrznej stronie tylnej części okładki. Rys historyczno-techniczny zajmuje wewnętrzną stronę przedniej części okładki włącznie z – i tu będziemy ubolewać – króciutkim opisem budowy modelu.
Wycinanka pod względem drukarskim wygląda idealnie: bez przesunięć kolorów, przebarwień i innych błędów drukarskich.
Wróćmy jeszcze na chwilkę do części modelu – jak zauważycie na zdjęciach arkuszy, części nie posiadają zewnętrznej linii obrysowej, co spowoduje, że sklejona bryła modelu będzie jednolita. Oczywiście pod warunkiem dobrego dopasowania farby do retuszu krawędzi.
Model, choć nie posiada dużej ilości części, należy do trudnych w budowie i nie polecamy go modelarzom nawet ze średnim doświadczeniem w budowie modeli kartonowych.
Wycinankę zakupicie w sklepie internetowym wydawnictwa ORLIK w cenie 40zł. Do modelu dostępne są wycinane laserowo elementy szkieletu i detali za 15zł.