A6M2 ZERO model 21 to najnowsza propozycja modelu kartonowego od wydawnictwa GPM.
Model w skali 1:33 opracował Łukasz Fuczek, co – naszym skromnym zdaniem – gwarantuje przyjemne sklejanie modelu.
Nasza wycinanka składa się z 6 arkuszy A4, które zawierają części modelu wraz z elementami szkieletu, 4 strony poświęcono na zamieszczenie 40 (!) rysunków montażowych, prawie dwie strony wewnętrzne okładki stanowi rys historyczny samolotu, a TYLKO 17 (!!!) zdań poświęcono na tekstowy opis budowy modelu. Może jest to wystarczająca instrukcja przy tak wielu rysunkach, ale (tak naprawdę) mogłoby jej nie być. Przeoczono – niestety – coś co powinno być w każdej wycinance, a mianowicie objaśnienie dotyczące grubości tekturki, na która przyklejamy elementy szkieletu (przy numerach części są oznaczenia jednej lub dwóch gwiazdek. Jednak jaką grubość tekturki symbolizują gwiazdki – nie wiadomo.
Pod względem drukarskim nie możemy niczego zarzucić wycinance. Druk został dopilnowany na najwyższym poziomie.
Model – o średnim poziomie trudności – przeznaczony jest dla modelarzy, którzy posiadają już jakieś doświadczenie w sklejaniu modeli kartonowych. Na pewno nie polecamy go modelarzom początkującym – jeszcze nie ta półka doświadczenia.
Wycinankę możecie kupić w internetowym sklepie wydawnictwa GPM w dwóch wersjach cenowych. Sama wycinanka będzie Was kosztowała 40zł, natomiast za wycinankę z laserowo wycinanymi elementami szkieletu zapłacicie 65zł.