Ostatnim, zeszłorocznym modelem wydanym przez wrocławskie wydawnictwo WAK był bardzo ciekawy – i prosty w budowie – japoński okręt podwodny Sōryū/Unryū.
Model w skali 1:200 został opracowany przez Łukasza Fuczka, co gwarantuje brak stresu przy jego budowie. Piękną okładkę namalował Tomasz Król. Model można wykonać w jednej z dwóch wersji: SS-501 Sōryū (Niebieski Smok) lub SS-502 Unryū (Smok z Chmur).
W wycinance znajdziemy 4 arkusze z częściami model, 2 arkusze z wręgami, 2 strony zawierające renderowane rysunki montażowe (14 rysunków) oraz okładkę z krótkim rysem historycznym okrętu wraz z niewielką, tekstową instrukcją budowy w polskiej i angielskiej wersji językowej.
Pod względem drukarskim nie mamy nic do zarzucenia wycinance.
Jedna uwaga, którą możemy podzielić się z projektantem to brak kolorystycznego podziału oklejek łączących poszczególne segmenty kadłuba. Kadłub jest dwukolorowy – jasny i ciemny – a oklejka jest całą ciemna. To przeoczenie nijak nie wpływa na poprawną budowę modelu.
Wycinankę możecie nabyć w internetowym sklepie wydawnictwa WAK oraz sieci salonów EMPIK w cenie 30zł. Do modelu dostępne są laserowo wycinane elementy szkieletu w cenie 17,50zł.