Ciągnik rolniczy Władimiriec T-25A z rozsiewaczem to najnowszy model wydany nakładem serii Kartonowy Świat.
Nasza maszyna rolnicza została opracowana w standardowej skali 1:25 przez Pawła Tarczyńskiego, a pojazd na okładce to dzieło Łukasza Półrolnika.
Zaczynamy naszą recenzję od zawartości wycinanki. Na 7 arkuszach rozmieszczono elementy składające się na ciągnik oraz dołączony do niego rozsiewacz. Rysunki montażowe w ilości 25 zajmują 8 stron. Oczywiście jest też okładka, której jedną stronę poświęcono rysowi historycznemu ciągnika wraz z tekstowym opisem kolejności sklejania. W większości przypadków zwracamy autorowi opracowania lakoniczny opis budowy modelu. Tym razem pędzilibyśmy z pochwałami, ale chochlik drukarski uciął opis tekstowy budowy modelu, a ten zapowiadał się znakomicie (być może jest to wada tego naszego, jednego egzemplarza wycinanki).
Jednak jest jeszcze coś, co powinno znaleźć się w każdym modelu kartonowym – wskazówki od autora. W tym opracowaniu jest to 7 akapitów i nie dotyczą one tylko i wyłącznie budowanego modelu ciągnika. Te uwagi są uniwersalne. Brawo Paweł Tarczyński.
Model można wykonać bez lub z kabiną oraz z rozsiewaczem nawozów KOS.
Czas na wady drukarskie. Wycinanka takowych nie ma. Druk został dopilnowany z całą starannością.
Pozostaje jeszcze kwestia odpowiedzi na pytanie: Dla kogo jest ten model? Z pomocą przychodzi autor opracowania, który stwierdza: “Model nie jest przeznaczony dla początkujących modelarzy ze względu na małe wymiary elementów”.
Wycinankę w cenie 65zł możecie nabyć w internetowym sklepie wydawnictwa ANSWER. Do modelu ciągnika Władimirec T-25A dostępny jest dodatek w postaci wycinanych laserowo elemetów szkieletu i detali w cenie 40zł.