Kartonowa Kolekcja powołuje do życia numery specjalne modeli kartonowych. Pierwszym modelem wydanym w nowej serii jest polski samochód pancerny wz.34. Przedstawia on pojazd w typowym malowaniu z okresu walk we wrześniu 1939 r. Dzięki uprzejmości Grzegorza Deca możemy zaprezentować Wam zdjęcia arkuszy wycinanki.
Pierwszym zaskoczeniem jest fakt, że model został opracowany nie przez Pawła Mistewicza, ale przez Michała Szklarczyka. W przypadku modeli jednego i drugiego projektanta mamy gwarantowane bezproblemowe sklejanie modelu. Drugie zaskoczenie, że jest to poprawione opracowanie modelu wydanego w 2010 roku, a dokładnie numeru 9 Kartonowej Kolekcji. Co różni oba wydania? Na pierwszy rzut oka np. sposób montażu desek na wewnętrznej podłodze został zmieniony na historycznie prawidłowy, a sam model można wykonać zarówno w wersji uproszczonej (bez wnętrza przedziału bojowego) jak i z pełnym wnętrzem.
Co zatem zawiera 18 stron wycinanki? Części modelu zajmują 3,5 strony, a elementy szkieletu mieszczą się na 1/2 strony. Dokładne rysunki montażowe w liczbie 35 zawarto na 5 stronach. Resztę wycinanki stanowią zdjęcia historyczne, zdjęcia gotowego modelu oraz dokładny, tekstowy opis budowy i oczywiście okładka autorstwa Pawła Mistewicza.
Wycinankę możecie nabyć w internetowym sklepie Kartonowej Kolekcji  oraz w salonach EMPIK za 32zł. Do modelu polecamy dodatki w postaci laserowo wycinanych elementów szkieletu i detali za 10zł oraz wycięte laserowo koła z bieżnikiem za 15zł.
Chociaż model to tam naprawdę poprawione wznowienie to jak najbardziej jest pozycją obowiązkową jak nie na półce po sklejeniu to przynajmniej w kolekcji tych nie sklejonych modeli.