WZT-1, czyli wóz zabezpieczenia technicznego to jedna z najnowszych propozycji opracowana pod szyldem wydawniczej serii Angraf dla modelarzy kartonowych. W zasadzie pozycja obowiązkowa dla wielbicieli pojazdów gąsienicowych – taki czołg bez wieży do kolekcji.
Model został opracowany w standardowej skali 1:25 przez Dariusza Wandtke, a piękna okładka to dzieło Łukasza Półrolnika.
Co zatem otrzymujemy w wycinance? Dokładnie 26 stron z czego 13 stron stanowią części modelu, 3 strony zawierają elementy szkieletu, na 11 stronach umieszczono 63 dokładne rysunki montażowe, na jednej stronie okładki otrzymujemy rys historyczny pojazdu wraz z bardzo krótkim opisem budowy modelu.
Jak to wygląda od strony drukarskiej? Jakby to ująć najlepiej? Wydruk jest bliski ideałowi. Kolory (co niektórzy mogą się doczepić tego, że są zbyt ciemne) dla nas są idealne, na każdej stronie dokładnie ten sam kolor, to samo nasycenie, naniesione idealnie. Żadnych przebarwień czy też innych błędów drukarskich. Widać, że proces wydruku był dobrze nadzorowany.
Z całą pewnością sklejania modelu nie polecamy początkującym modelarzom kartonowym. Tutaj przyda się nabyte wcześniej doświadczenie.
Wycinankę w cenie 59zł możecie nabyć w internetowym sklepie wydawnictwa ANSWER. Oczywiście jak szaleć to szaleć. Do modelu możecie dokupić laserowo wycinane elementy szkieletu i detali za 35zł oraz laserowo wycinane elementy gąsienic za 45zł.