RWD 13S to opracowany przez Marka Pacyńskiego model polskiego samolotu sanitarnego (jedna z kilku wersji samolotu RWD 13), a wydany w ramach serii MPModel.
Recenzowana wycinanka składa się z kilku stron, a dokładnie z ośmiu wliczając w to okładki. Na 4 stronach rozmieszczono części modelu wraz z elementami szkieletu, 2 strony zajmuje obszerny rys historyczny samolotu, 4 rysunki montażowe oraz coś w stylu opisu budowy modelu (w zasadzie autor wycinanki mógłby sobie darować te kilka zdań bo nic nie wnoszą do budowy samolotu), a dwie ostatnie strony to okładka. Grafika na okładce to dzieło Seweryna Fleischera.
Graficznie i drukarsko nie mamy nic do zarzucenia wycinance.
Model nie należy do nazbyt trudnych, jednak nie polecamy go osobom bez doświadczenia modelarskiego. Dlaczego? Ano dlatego, że model jest prosty (zwłaszcza bez wyposażenia) to przydałby się konkretny opis budowy modelu krok po kroku, bo kilka rysunków sprawy nie załatwi.
Wycinankę w cenie 49zł możecie nabyć w internetowym sklepie wydawnictwa ANSWER. Do modelu możecie zakupić wycinane laserowo elementy szkieletu i detali za 20zł oraz żywiczne koła za 25zł.