Nieuport 16c.1 to kolejny model opracowany przez Pawła Mistewicza i wydany w ramach serii Kartonowa Kolekcja.
Zanim przystąpimy do recenzji wycinanki, warto wspomnieć co cechuje modele tego projektanta. Przede wszystkim to, że wiele modeli można polecić każdemu, kto zechce je skleić. Dlaczego? Ponieważ są one opracowane niemal perfekcyjnie, a tekstowy opis kolejności sklejania poszczególnych elementów to coś, co przypomina opisy z danego Małego Modelarza – krok po kroku.
Dobrze. Dosyć wychwalania projektanta i Kartonowej Kolekcji. Czas na recenzję nowego modelu.
Wycinanka opracowana w skali 1:33 składa się z 14 stron A4. Na 4 stronach (arkuszach) umieszczono części modelu wraz z elementami szkieletu, 4 strony zajmują rysunki montażowe – 9 sztuk plus jednostronicowy rysunek całościowy modelu w czterech rzutach, jedna strona to rys historyczny samolotu, jedna strona zawiera historię pocisków rakietowych Le Prieur, a na pozostałych stronach znajduje się rewelacyjny, tekstowy opis budowy modelu krok po kroku. Pozostała nam zatem tylko okładka z rysunkiem samolotu autorstwa – a jakże – Pawła Mistewicza.
Pod względem drukarskim napiszemy tylko tyle (i aż tyle) – nie mamy ŻADNYCH uwag. 
Model należy do kategorii średnio trudnych. Jednak z pełną odpowiedzialnością polecamy go wszystkim modelarzom, którzy mają za sobą pierwsze kroki w klejeniu modeli kartonowych i szukają kolejnego wyzwania w celu podniesienia swoich warsztatowych umiejętności.
Wycinankę w cenie 29zł możecie kupić w internetowym sklepie Kartonowej Kolekcji jak również w sieci salonów EMPIK. Do modelu możecie dokupić dodatki w postaci laserowo wycinanych elementów szkieletu za 10zł, żywiczne koła za 11zł i również żywiczny karabin maszynowy Lewis za 22zł.