Dwuwirnikowy śmigłowiec Piasecki HUP-2 został opracowany w skali 1:33 przez Marka Pacyńskiego,a wydany z ramach serii MPModel. Autorem okładki jest niezawodny Seweryn Fleischer.
Wycinanka składa się z 4 arkusz z częściami, 1/2 arkusza zajmują elementy szkieletu, dwie strony poświęcono na rysunki montażowe, a po jednej stronie przeznaczono na rys historyczny śmigłowca wraz z krótkim opisem budowy i okładkę.
Graficznie oraz drukarsko wycinanka prezentuje się bardzo dobrze. Nie doszukaliśmy się przekłamań w kolorach, przebarwień lub innych błędów typowo drukarskich.
Model, ze względu na skomplikowane oszklenie budowy nie powinien być budowany przez początkujących modelarzy kartonowych.
Koszt wycinanki to 49zł. Jednak polecamy do modelu dokupić dodatki w postaci laserowo wycinanych elementów szkieletu i detali w cenie 20zł, wytłoczonego oszklenia kabiny za 20zł oraz żywiczne koła za 25zł.
Wycinankę z modelem śmigłowca Piasecki HUP-2 wraz z wszystkimi dodatkami możecie kupić w sklepie internetowym wydawnictwa ANSWER.