Wrocławskie wydawnictwo WAK lubi nas zaskakiwać. Tak było i tym razem, kiedy kilka tygodni temu dostaliśmy informację o kolejnej nowości jaką będzie model japońskiego bombowca nurkującego Ki-51 Sonia. Co ważne – nigdzie nie znaleźliśmy informacji, że taki model został kiedykolwiek wydany. Dzisiaj prezentujemy Wam krótką recenzję wycinanki.
Model Ki-51 Sonia w skali 1:33 został opracowany przez Jerzego Janukowicza, a graficznie uplastycznił go Marcin Dworzecki.
W skład wycinanki wchodzą cztery arkusze z częściami, dwa arkusze zawierające elementy szkieletu, cztery strony, na których rozmieszczono 61 bardzo dokładnych rysunków montażowych, jedna strona z krótkim rysem historycznym samolotu oraz krótka, tekstowa instrukcja sklejania modelu oraz okładka.
Model pod względem drukarskim wydany perfekcyjnie. Wszystko zostało dopilnowane w każdym czasie drukowania.
Model został opracowany dla średnio zaawansowanych modelarzy kartonowych. Nie znaczy to, że Ci mniej zaawansowani nie mogą się zmierzyć z wycinanką. Jedni i drudzy muszą pamiętać o żelaznej zasadzie, która obowiązuje nie tylko przy klejeniu skomplikowanych modeli: 3 razy przymierz – raz przyklej. Jest jeszcze jedna zasada: duża ilość kleju nie gwarantuje dobrego sklejenia części modelu.
Wycinankę nabędziecie w internetowym sklepie wydawnictwa WAK w cenie 35zł. Oczywiście możecie też zaopatrzyć się w dodatki do modelu w postaci laserowo wyciętych elementów szkieletu za 27,50zł oraz owiewkę za 8,50zł.