Nie lada gratkę dla miłośników kartonowych modeli samochodów wyścigowych przygotowało wydawnictwo Orlik przygotowując opracowania trzech modeli Mercedes-Benz C DTM.

Każdy model w skali 1:24 został opracowany przez Andreja Bednarchiuka, natomiast fantastyczne okładki są dziełem Tomasz Króla. Jaka już wspomnieliśmy, w każdym kolejnym numerze mamy  model Mercedesa-Benz C DTM w barwach, którego startowali Kurt Thiim, Roland Asch i Klaus Ludwig.

W wycinance znajdziemy 4 i 1/4 arkusza z częściami, jeden arkusz z elementami szkieletu i szablonami szyb, 1/4 arkusza z zapasem koloru, jeden arkusz z klatką w trzech kolorach (dodrukowano w każdym numerze klatki dla każdego modelu). Na 2 i 1/2 strony znajdziemy dokładne rysunki montażowe w ilości 21 sztuk. Jedną stronę zajmuje instrukcja montażu oraz dane techniczne samochodu, z krótkim opisem serii wyścigowej DTM.

Modele nie są bardzo trudne w budowie, jednak potrzebne jest spore doświadczenie w klejeniu elementów “na styk” i umiejętność kształtowania kartonowych części. Zatem nie polecamy pięknych Mercedesów początkującym modelarzom kartonowym.

Pod względem drukarskim wycinanki prezentują się znakomicie. Kolory są bardzo dobrze odwzorowane, dobrze nasycone, brak jakichkolwiek przebarwień, przesunięć druku lub innych będów typowo drukarskich. Widać, że przypilnowano drukarni. Brawo.

Modele są już do nabycia w internetowym sklepie wydawnictwa Orlik. Można je nabyć w jednym z trzech wariantów cenowych. Każda wycinanka osobno kosztuje 30zł, w komplecie z laserowymi elementami szkieletu to koszt 35zł. Możemy również kupić w jednym pakiecie (bez laserów) wszystkie trzy Mercedesy w cenie 75zł. Dla ciekawych dodamy, że cena elementów laserowych kupowanych osobno to koszt 10zł.

Czekamy na Wasze pierwsze relacje na naszym FORUM.

Mercedes-Benz C DTM Kurt Thiim

Mercedes-Benz C DTM Roland Asch

Mercedes-Benz C DTM Klaus Ludwig