Do retuszowania krawędzi można używać farbek typowo modelarskich, farbek plakatowych, pisaków, kredek i wszystkiego co spowoduje, że krawędź nie będzie biała.

Skupimy się dzisiaj na kredkach wodnych dostępnych w markecie Action w zestawach po 18 sztuk. Na potrzeby tego opisu zakupiliśmy dwa opakowania: odcienie zielonego plus srebrny i grafitowy oraz odcienie pomarańczowego plus brązowy.

Kredki są pakowane – jak już wspomnieliśmy – po 18 sztuk w ładne, metalowe pudełka. Kredek możemy używać zarówno na sucho jak i na mokro. Mnogość odcieni powoduje, że możemy przestać przejmować się tworzeniem potrzebnego koloru używając barw podstawowych. Oczywiście, nie każdy potrzebny kolor znajdziemy w tych dwóch zestawach. Jednak – dla modelarzy sklejających samoloty z I wojny światowej (z okresu II wojny raczej też), te dwa zestawy powinny być wystarczające.

Jak pisaliśmy, kredek można używać na sucho lub mokro. Przy zastosowaniu drugiej opcji polecamy zestrugać rysik kredki i “rozrobić” taką miazgę wodą. Nawet po zaschnięciu (kiedy zrobimy nadmiar papki kredkowej) odrobina wody ożywi papkę do ponownego użycia.

Zachwycić możemy się nie tylko kredkami, ale również ich ceną: 8,95zł za jeden zestaw.

Jednym słowem: POLECAMY.