Wrocławskie wydawnictwo WAK oddaje w Wasze ręce myśliwski samolot odrzutowy Lim-2, czyli jak kto woli MiG 15bis.

Model został opracowany w skali 1:33 przez Lecha Kołodziejskiego i w zasadzie przeznaczony jest dla początkujących modelarzy kartonowych.
Właśnie: w zasadzie, czyli co? Jeżeli zdecydujecie się skleić model w wersji jak najbardziej uproszczonej to wtedy nawet raczkujący modelarze poradzą sobie z tematem wyśmienicie. Nie robicie wtedy wnętrza kabiny i otwartych wnętrz podwozia. W wersji pełnej trzeba się trochę napracować – robicie kabinę i wnętrze podwozia, wloty powietrza do silnika sklejacie odrobinę inaczej, jak również możecie dodać coś od siebie na podstawie dokumentacji.

Zapewne jesteście ciekawi, jak model został opracowany? W wycinance znajdziecie cztery arkusze z częściami, półtora arkusza z wręgami, aż cztery strony z rysunkami montażowymi, dokładną, tekstową instrukcję montażu krok po kroku, rys historyczny oraz okładkę. Musimy pochwalić autora opracowania za tekstową instrukcję sklejania. Jest ona czytelna, spójna i napisana w sposób jasny i zrozumiały. Brawo.

Jak wyglądają arkusze od strony drukarskiej? Określimy to jednym słowem: REWELACYJNIE! Srebrny druk, bez przesunięć kolorystycznych. Nawet sklejki użyte do montażu segmentów kadłuba zadrukowane są na srebrno.

Wycinanka zawierająca opisywany model dostępna jest w internetowym sklepie wydawnictwa WAK w cenie 29zł. Do modelu – wedle własnego uznania – możecie dokupić wycinane laserowo elementy szkieletu za 12,50zł oraz owiewkę kabiny za 8,50zł