Rosyjski czołg T-72 B3 to pierwszy model kartonowy wydany przez wydawnictwo Answer w 2022 roku. Dzięki uprzejmości Irka Hulbója, który wysłał nam zdjęcia arkuszy wycinanki i powiedział kilka słów o druku, możemy przedstawić Wam niniejszy inbox.

Model w skali 1:25 zaprojektował Dariusz Wandtke, a okładka to dzieło Łukasza Półrolnika.

Standardowo zaczniemy od arkuszy. Wycinanka składa się z 19 arkuszy (części modelu + szkielet), 9 stron z rysunkami montażowymi, 1 strony z rysem historycznym oraz mini opisem budowy (w zasadzie mogłoby go nie być) oraz okładki.

Pod względem wydruku wszystko prezentuje się bardzo dobrze, nie ma żadnych przesunięć druku, rozmycia kolorów, zmian barwy. Może sam kolor modelu mógłby być trochę ciemniejszy, jednak to kwestia gustu i indywidualnego postrzegania barw.

Dla kogo model? Na pewno nie dla początkujących: tutaj trzeba mieć już doświadczenie w obróbce kartonu oraz klejeniu wielu modeli.

Wycinanka dostępna jest już w sklepie internetowym wydawnictwa Answer wraz w dodatkami wycinanymi laserem. Model można nabyć za 89zł, laserowo wycięty szkielet i detale za 65zł, a również laserowo wycinane gąsienice za 55zł.