Sklepy sieci LIDL sprzedają już wszystko – od skarpet przez wiertła na artykułach spożywczych skończywszy. Jednak wśród tego zalewu produktów można trafić na bardzo ciekawe i przydatne dla nas, modelarzy, narzędzia. Jednym z nich jest zestaw do mechaniki precyzyjnej z lupą (z tą mechaniką precyzyjną to tak trochę na wyrost i bardziej reklamowo).

Ładne, kolorowe pudełko raczej zachęca do zakupu.

Zaglądamy zatem do środka, a w nim znajdujemy: częściowo zmontowany stojak z ciężką podstawą i dwoma groźnymi krokodylami…

… spiralę do umiejscowienia małej lutownicy kolbowej oraz metalową podstawkę, żeby całe urządzenie nie przewróciło się w czasie pracy…

… i naszą lupę, która powiększa obrabiany przedmiot 2,5x oraz 5x.

Po założeniu lupy otrzymujemy taką oto konstrukcję (celowo nie montowaliśmy spirali dla lutownicy bo raczej nam to potrzebne nie będzie).

Przydatną rzeczą jest zamontowane podświetlenie diodami LED obszaru pod lupą (na zdjęciu poniżej powinno być to widać). Baterie w ilości trzech sztuk są w zestawie.

Powiększenie oferowane przez lupę jest wystarczające dla większości wykonywanych prac, a krokodylki pomogą np. przytrzymać klejone elementy.

Całość ładnie i prosto wykonana. Na koniec pozostawialiśmy informację o cenie, która lekko szokuje – to tylko 29,99zł.

Czy zatem za tą cenę warto nabyć ten zestaw? Według nas warto, a nawet trzeba. Zatem zaglądajcie do internetowego sklepu LIDL-a i kupujcie, bo taniej takiego zestawu nie kupicie nigdzie.