Model radzieckiego samolotu ŁaGG-3 w skali 1:33 w malowaniu lotnictwa Finlandii został opracowany przez Marka Pacyńskiego, a oprawą graficzną zajął się Marcin Dworzecki i jak zwykle uczynił to bardzo dobrze. Samolot na okładce wycinanki to malownicze dzieło Seweryna Fleischera.

Wycinanka składa się z 3 i 1/2 arkusza z częściami modelu do wycięcia, jednej strony z rysunkiem, na którym zaznaczono poszczególne części modelu, 1/2 strony z rysunkami montażowymi oraz 1 strony zawierającej rys historyczny modelu z – nazwijmy to delikatnie – opisem budowy modelu.

Wydruk nie zawiera żadnych przesunięć czy też zmian nasycenia kolorów. Widać, że sam proces druku jest odpowiednio nadzorowany.

Już po ilości arkuszy z częściami można śmiało powiedzieć, że model przeznaczony jest dla początkujących modelarzy, jednak ze względu na swój kształt wymaga – jak każdy inny model – cierpliwości i wzmożonej uwagi przy jego budowie.

Po sklejeniu model samolotu ŁaGG-3 – ze względu na jego ciekawe malowanie – powinien ładnie prezentować się na półce jak również na stołach konkursowych.

Do modelu w sklepie internetowym wydawnictwa Answer dostępny jest laserowo wycinany szkielet, żywiczne koła oraz wytłoczka osłony kabiny.