P-47 Thunderbolt to jednomiejscowy samolot myśliwski i myśliwsko-szturmowy. Wyprodukowany w liczbie 15 683 sztuk, był najliczniejszym z samolotów myśliwskich USA. Był używany na wielu frontach drugiej wojny światowej: w Europie, Afryce, Dalekim Wschodzie i Pacyfiku. Thunderbolty odbyły pół miliona lotów bojowych, zrzuciły 132 482 tony bomb, wystrzeliły 59 567 rakiet i 125 milionów pocisków karabinowych, niszcząc w powietrzu i na ziemi ponad 12 tysięcy samolotów przeciwnika, przy stratach własnych 5222 maszyn, z czego tylko 824 w walce (stosunek zwycięstw i strat w walkach powietrznych 4,6 do 1 na korzyść P-47).

Tyle rysu historycznego tej wspaniałej maszyny, czas zatem na opis samej wycinanki.

Model zaprojektował Marek Pacyński, natomiast okładką zajął się Seweryn Fleischer. Wycinanka zawiera sześć arkuszy z częściami (w tym wręgi), dwie strony z rysunkami montażowymi, krótki rys historyczny oraz opis budowy i okładkę. W samym wydruku nie znaleźliśmy niczego niepokojącego (brak przesunięć druku, kolory naniesione bardzo dobrze, brak jakichkolwiek przebarwień). Według naszej subiektywnej oceny, model nie należy do trudnych w sklejaniu (trudność sprawi na pewno silnik oraz przód kadłuba). Jednak mała ilość części powinna zachęcić modelarzy, dla których jednak nie będzie to pierwszy model.
Jak zwykle dla leniwych wydawnictwo Answer przygotowało wycinany laserowo szkielet, żywiczne koła oraz wytłoczkę osłony kabiny.
Cena wycinanki to 44,99zł.