Lohner typ T to obserwacyjno-zwiadowcza łódź latająca wyprodukowana w Austro-Węgrzech w czasie I Wojny Światowej.

Dzięki wydawnictwu Orlik, a nade wszystko dzięki Piotrowi Dzięgielewskiemu, który opracował model możemy pokusić się o jego sklejenie w skali 1:33.

Wycinanka składa się z 6 arkuszy z częściami modelu, z dwóch arkuszy z wręgami kadłuba, skrzydeł oraz szablonów do wykonania z drutu, z pięciu stron z rysunkami montażowymi, przejrzystej instrukcji budowy krok po kroku, bez mała jak za dawnych lat w Małym Modelarzu oraz okładki namalowanej przez Roberta Firszta.

Przeglądając orlikową wycinankę, nie sposób zauważyć wielkiej dbałości o jakość wydruku, rewelacyjnego opracowania graficznego, sensownego rozłożenia części, przejrzystości instrukcji i rysunków. Oczywiście nie ma mowy o jakiekolwiek bublach drukarskich.

Sam model nie jest łatwy w budowie, chociażby przez skomplikowaną konstrukcję latającej łodzi Lother T.I., dużą ilość elementów (często bardzo drobnych), ilość naciągów czy montaż zespołu stateczników. Jednak można być jednego pewnym – model po sklejeni będzie zacnie prezentował się na półce pomiędzy innymi płatowcami.