Ponieważ opisaliśmy model jeszcze przed jego premierą w czasie konkursu modeli kartonowych w Przeciszowie, skupimy się dzisiaj tylko na tym co mieliśmy okazję zobaczyć na arkuszach wycinanki.

Model został opracowany przez Jerzego Janukowicza i chociaż ilość części i rysunków jest spora – tak jak sporych rozmiarów jest sam model – to skalę trudności autor określił na 3 z pięciu.
Po obejrzeniu arkuszy możemy śmiało powiedzieć, że jakość wydruku jest bardzo dobra, nie ma żadnych różnic kolorystycznych pomiędzy poszczególnymi elementami, brak jest również jakichkolwiek przesunięć drukarskich. Jednym słowem dopilnowano pracy drukarni.

Mieliśmy również okazję zobaczyć częściowo sklejony model (zdjęcia w galerii z arkuszami) i robi on naprawdę duże wrażenie. Jedno jest pewne – model został dokładnie przemyślany włącznie z zadbaniem o problemy w czasie transportu np. na konkurs modelarski (demontowane skrzydła i stateczniki).

Podsumowując: projekt bardzo udany i zasługujący na uwagę. Jedno, czego nam brakuje to pełnego wyposażenia części pasażerskiej. Ale jak to mówią – nie można mieć wszystkiego na raz.
Model polecamy i życzymy wszystkim udanego i miłego klejenia.