Minęły niespełna 24 godziny od zamieszczenia na naszym portalu informacji o modelu Flakpanzer IV Mobelwagen z wydawnictwa Answer, a już dzisiaj mamy dla Was inbox tego modelu.
Flakpanzer IV Mobelwagen został wydany w skali 1:25. Za projekt odpowiedzialny jest Adrian Wandtke, waloryzacją graficzną zajął się Marcin Dworzecki, a piękną okładkę stworzyła Elena Stanilevich.
Co mamy w wycinance? Części rozmieszczono na 7 arkuszach, do tego dodano 10 arkuszy ze szczegółowymi rysunkami technicznymi, 2 arkusze z częściami szkieletu, 1 arkusz (a w zasadzie połowa) z opisem budowy oraz okładka.
Całość na pierwszy rzut oka wygląda nieźle. Chociaż w każdym modelu, którego inbox robimy szukamy przysłowiowej “dziury w całym” to w przypadku tego modelu nie możemy niczego się doczepić. Druk bez przesunięć i przebarwień, kolory dobrane wręcz idealnie (na tyle na ile jest to możliwe w odniesieniu do realnych barw oryginału), rysunki bardzo szczegółowe i z całą pewnością ułatwią pracę modelarzom z niezbyt zaawansowanym warsztatem.
Osobnym tematem jest waloryzacja Marcina Dworzeckiego. Jak zwykle na bardzo wysokim poziomie, a przy tak wykonanym druku widać ją bardzo dobrze (o to przecież chodziło).
Wygląda zatem na to, że Flakpanzer IV Mobelwagen wydawnictwa Answer to pozycja obowiązkowa dla pancerniaków. Nawet dla tych trochę leniwych pancerniaków, dla których wydawnictwo przygotowało szkielet, części gąsienic i trochę drobiazgów powycinanych laserowo. Oczywiście dodatki dostępne są osobno.
Nie pozostaje nam nic innego jak z prawdziwą przyjemnością polecić ten model nawet mniej zaawansowanym technicznie modelarzom.